Dash For Donation

Age Group Results

August 04, 2018


5K/2K Walk - Run



5K TGA1 Men: 6-10 14-17 18-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
5K TGA1 Women: 14-17 18-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
5K TGA2 Men: 14-17 18-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
5K TGA2 Women: 18-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
5K Public Men: 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
5K Public Women: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
2K Men:
2K Women:
Bandit Men:
Bandit Women:

5K TGA1

Top

Female 14 to 17

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Abbey Owen

Utah - Team Utah-Idaho

5

16

64

39:40.0

41:19.2

12:48/M

2

Nki Pillatzke

Texas - Team Texas Life W

4

16

66

40:22.0

40:30.1

13:01/M

3

Angelina Flack

Texas - Team Texas Life W

8

16

128

56:24.0

57:05.1

18:12/M

Top

Female 18 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Mary Lawrence

1031

22

25

28:16.6

28:25.4

9:07/M

2

Anna duSaire

Minnesota - Team MN-DAK

18

18

88

45:15.5

46:37.3

14:36/M

3

Constance Collins

Georgia

26

29

93

47:41.1

49:07.5

15:23/M

4

Claire Roberson

South Carolina

17

18

110

52:08.5

53:08.7

16:49/M

5

Martha Stella

Michigan

13

29

116

54:28.6

55:26.6

17:34/M

6

Sara Castro

California - Team SoCal

21

27

117

54:36.3

56:29.1

17:37/M

7

Daisy Martinez

Illinois

29

26

124

55:47.2

58:51.2

18:00/M

8

Kathryn Hogan

Arkansas

15

19

129

56:49.5

58:35.5

18:20/M

9

Cassandra Van Wagoner

Utah - Team Utah-Idaho

28

27

144

1:04:26.9

1:05:51.6

20:47/M

Top

Female 30 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lauren Scoffiel Warner

Utah - Team Utah-Idaho

49

30

43

33:33.4

33:35.5

10:49/M

2

Amber Pettis

Tennessee - Team Mid-Sout

38

32

47

34:59.2

35:48.8

11:17/M

3

Suzy Sawyer

Tennessee - Team TDS

60

33

51

35:58.8

37:02.6

11:36/M

4

Julianne Vasichek

Minnesota - Team MN-DAK

64

35

55

37:07.8

37:57.2

11:58/M

5

Lizzy Craze

California - Team NorCal

47

36

60

38:47.5

39:41.2

12:31/M

6

Marina Monica

California - Team NorCal

59

31

65

40:04.5

40:41.8

12:55/M

7

Amy Lucy

Maryland

52

36

69

40:54.1

41:08.5

13:12/M

8

Laura Smith

North Carolina - North Ca

43

39

87

45:15.2

47:41.7

14:36/M

9

Kayla Sanders

Missouri - Team MO-KAN

44

34

119

54:59.3

1:04:45.2

17:44/M

10

Nadin Novoa

Virginia

45

34

154

1:34:57.9

1:34:57.9

30:38/M

Top

Female 40 to 49

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jamie Napolitano

Louisiana

72

43

22

27:39.7

28:38.6

8:55/M

2

Claire Larson

Utah - Team Utah-Idaho

91

47

30

29:15.1

29:19.5

9:26/M

3

Debra Stoiber

Ohio

67

44

33

29:49.6

30:00.1

9:37/M

4

Mary Frawley

New York - Team Northeast

89

44

46

34:38.1

35:31.6

11:10/M

5

Brook Zander

Indiana

85

43

74

41:38.2

41:38.2

13:26/M

6

Kristin Stock

Nebraska

100

49

78

42:40.7

43:50.2

13:46/M

7

Brandy Marigoni

Utah - Team Utah-Idaho

96

40

83

44:10.3

44:10.3

14:15/M

8

Candy Pagel

Minnesota - Team MN-DAK

78

48

86

45:12.8

46:37.7

14:35/M

9

Tiffany Hudson

Utah - Team Utah-Idaho

92

40

90

46:08.8

46:32.8

14:53/M

10

Penny Givan

Indiana

79

49

114

53:07.4

54:09.7

17:08/M

11

Nikki Dumonceaux-Malnar

Minnesota - Team MN-DAK

97

42

130

57:32.1

1:00:18.5

18:34/M

12

Laurie Scheer

Washington - Team Northwe

90

42

131

57:34.4

59:25.4

18:34/M

13

Victoria Schmalstig

Ohio

81

44

150

1:12:24.8

1:15:50.4

23:21/M

Top

Female 50 to 59

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Tracy Copeland

Nevada

140

54

11

24:26.1

24:32.6

7:53/M

2

Holly Cooper

Utah - Team Utah-Idaho

144

50

23

27:46.2

28:15.1

8:57/M

3

Sally Rindal

Wisconsin

117

53

49

35:13.2

36:00.1

11:22/M

4

Tracy Reifer

Ohio

120

52

59

38:40.2

40:18.8

12:28/M

5

Linda Karr

California - Team NorCal

121

55

67

40:32.6

40:59.1

13:05/M

6

Mary Hazdovac

California - Team NorCal

126

58

71

41:02.4

42:31.1

13:14/M

7

Colleen Smith Barrett

Montana - Team Rocky Moun

136

59

91

46:42.3

46:46.3

15:04/M

8

Kathleen Reimer

New York - Team Finger La

105

59

92

46:42.8

47:12.3

15:04/M

9

Angela Somerville

Utah - Team Utah-Idaho

143

53

96

48:04.5

48:39.6

15:30/M

10

Moseziner Crozier

Mississippi

139

55

97

48:13.8

48:13.8

15:33/M

11

Judy Couture

Maine - Team New England

135

59

98

48:38.9

50:27.7

15:41/M

12

Susan Skedsvold

Minnesota - Team MN-DAK

114

57

99

48:50.1

51:05.8

15:45/M

13

Cherie Finneman

Minnesota - Team MN-DAK

116

52

103

49:32.8

51:47.9

15:59/M

14

Patricia Bluey

California - Team SoCal

130

58

112

52:17.3

53:48.7

16:52/M

15

Kim Burdakin

Iowa

134

57

120

55:23.2

59:00.2

17:52/M

16

Kelly Drew

South Carolina

109

50

132

58:28.3

1:00:34.4

18:52/M

17

Monica Fox

Illinois

129

53

138

1:00:50.5

1:04:01.4

19:37/M

Top

Female 60 to 69

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Anne Campbell

Tennessee - Team TDS

173

60

21

27:23.3

27:29.2

8:50/M

2

Sue Rudolph

California - Team SoCal

178

66

56

37:31.0

37:37.3

12:06/M

3

Janet Weinstein

Florida

167

68

58

38:26.1

38:34.6

12:24/M

4

marcy quarles

Missouri - Team MO-KAN

184

60

82

44:01.2

45:47.6

14:12/M

5

Marla Hamlin

Missouri - Team Transplan

170

62

125

55:53.4

56:53.6

18:02/M

6

Linda Legendre

Missouri - Team MO-KAN

171

62

127

56:02.1

56:53.6

18:05/M

7

Terri Kilpatrick

Georgia

166

64

142

1:04:12.1

1:06:22.4

20:43/M

8

Dorothea Duffy

New York - Team Liberty

160

64

143

1:04:16.4

1:06:39.9

20:44/M

9

Myrtice Brown

South Carolina

158

65

148

1:09:24.6

1:11:02.8

22:23/M

10

Colleen Daly

Iowa

185

63

151

1:12:38.3

1:15:13.5

23:26/M

Top

Female 70 and Over

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Judith Ludwig

Missouri - Team Transplan

192

74

95

47:55.4

48:55.2

15:27/M

2

Ethelyn "Andy" Staley

Missouri - Team MO-KAN

193

73

102

49:31.7

50:23.8

15:58/M

3

Barbara Breckenridge

New York - Team Buffalo

191

75

111

52:09.4

54:14.7

16:49/M

4

Margaret Evans

Mississippi

194

73

115

53:35.9

54:35.8

17:17/M

Top

Male 6 to 10

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Smith McRae

Louisiana

145

9

40

32:29.6

33:09.1

10:29/M

2

Harrison O'Toole

Utah - Team Utah-Idaho

147

8

149

1:10:35.3

1:13:57.3

22:46/M

Top

Male 14 to 17

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Brendan Elam

Missouri - Team MO-KAN

3

16

2

18:16.9

18:17.3

5:54/M

2

Xavier McCleod

876

14

15

25:31.5

25:38.2

8:14/M

3

Orion Bress

Virginia

11

17

32

29:32.9

29:52.2

9:32/M

4

Colby Clement

California - Team NorCal

6

17

41

32:36.8

33:19.1

10:31/M

5

Joe Eitzel

Virginia

2

16

53

36:45.7

37:07.4

11:51/M

6

Chris Jimenez

Texas - Team Texas Life W

7

14

77

42:15.0

42:54.2

13:38/M

Top

Male 18 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Ashton Arndt

Utah - Team Utah-Idaho

24

21

3

18:36.4

18:36.4

6:00/M

2

Joseph DiSanto

New Jersey - Team Liberty

23

24

28

29:00.4

30:18.4

9:21/M

3

Phillip Cleveland

No Team Affiliation

31

26

44

33:37.4

33:45.1

10:51/M

4

Artavius Veasey

Tennessee - Team Mid-Sout

20

28

45

33:56.6

34:47.6

10:57/M

5

Ameen Tabatabai

California - Team SoCal

32

26

104

49:49.6

50:03.5

16:04/M

6

Zachary Scriff

Indiana

12

25

153

1:24:59.2

1:39:36.4

27:25/M

Top

Male 30 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Derek Janiak

New Hampshire - Team New

46

39

4

18:50.3

18:50.5

6:05/M

2

Douglas Gilbert

Ohio

50

37

6

22:44.8

22:49.2

7:20/M

3

Steve Porter

Oregon - Team Northwest

54

38

9

23:24.2

23:29.5

7:33/M

4

Anthony Vance

North Carolina - North Ca

40

39

10

23:52.2

23:56.2

7:42/M

5

Brayden Seymour

Utah - Team Utah-Idaho

62

31

12

25:13.9

25:14.4

8:08/M

6

Courtney Robinson

Utah - Team Utah-Idaho

56

34

13

25:17.2

25:22.7

8:09/M

7

Nathan Winger

Utah - Team Utah-Idaho

55

34

14

25:31.3

25:31.3

8:14/M

8

Mike Menne

Missouri - Team Transplan

61

32

16

26:41.2

26:50.6

8:36/M

9

Rory McCue

Missouri - Team Transplan

41

35

26

28:28.6

28:55.3

9:11/M

10

Jarrod Bumsted

Iowa

58

30

27

28:56.0

29:15.7

9:20/M

11

Matthew Scroggy

Ohio

42

32

34

29:49.8

29:53.9

9:37/M

12

Patrick Taylor

Tennessee - Team Mid-Sout

51

35

38

31:08.0

31:32.4

10:03/M

13

Ben Dao

California - Team NorCal

39

37

57

38:10.3

39:37.3

12:19/M

14

Joseph Sleeper

No Team Affiliation

63

39

106

50:22.2

50:47.5

16:15/M

15

Craig Smith

Pennsylvania - Team Alleg

53

30

122

55:46.4

56:25.4

17:59/M

16

Jerry Taylor

Illinois

57

33

134

59:08.2

1:02:15.4

19:05/M

17

Tim Ramsey

Missouri - Team MO-KAN

37

36

136

59:33.6

1:01:48.4

19:13/M

Top

Male 40 to 49

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Justin Fulton

Colorado - Team Rocky Mou

70

40

5

19:18.2

19:19.2

6:14/M

2

Jay Bernheisel

Tennessee - Team TDS

94

44

8

22:54.5

22:55.5

7:23/M

3

Lee Golden

Washington - Team Northwe

74

47

19

27:11.8

27:15.6

8:46/M

4

barney nelson

Utah - Team Utah-Idaho

66

40

20

27:20.4

27:20.4

8:49/M

5

Ben Sledge

Maryland

69

41

24

28:15.7

28:34.9

9:07/M

6

Barry Beard

Pennsylvania - Team Phila

65

42

35

29:57.7

30:16.7

9:40/M

7

James Greene

Texas - Team Texas Life W

71

40

37

30:28.4

31:03.4

9:50/M

8

Travis Karlin

Minnesota - Team MN-DAK

75

47

39

32:17.2

32:41.8

10:25/M

9

Ernest Jochim

Texas - Team Texas Life W

101

47

63

39:31.6

39:31.6

12:45/M

10

CALVIN HENRY

Georgia

77

48

68

40:34.1

42:06.6

13:05/M

11

brian bechard

Maine - Team New England

98

41

72

41:03.4

42:53.1

13:15/M

12

Matt Patterson

Indiana

73

41

73

41:36.9

41:36.9

13:25/M

13

Elroy Salt

Utah - Team Utah-Idaho

103

48

79

42:40.9

45:57.2

13:46/M

14

Patrick McEntee

Ohio

82

43

105

50:15.7

52:12.1

16:13/M

15

Chris Paxton

Missouri - Team MO-KAN

83

44

107

51:17.5

52:07.5

16:33/M

16

Alex Stamps

Nebraska

88

45

123

55:46.7

56:43.5

17:59/M

17

Emil Lumperdean

Illinois

104

46

135

59:23.1

59:57.6

19:09/M

18

eric wright

New York - Team Finger La

80

49

146

1:06:00.0

1:08:03.4

21:17/M

19

PARVEEN KUMAR RATTAN

No Team Affiliation

199

48

152

1:16:02.9

1:17:59.8

24:32/M

Top

Male 50 to 59

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

David Holley

Colorado - Team Rocky Mou

141

52

1

15:31.0

15:31.2

5:00/M

2

Matthew Felix

New Jersey - Team Liberty

110

55

7

22:49.8

22:55.1

7:22/M

3

George Mitchell

New Jersey - Team Liberty

124

59

18

27:05.6

27:14.9

8:44/M

4

Stephen D Nugent

Virginia

133

53

31

29:22.5

29:32.6

9:28/M

5

Eric Burge

Iowa

128

52

42

33:07.6

33:23.6

10:41/M

6

Greg Sabak

Pennsylvania - Team Alleg

131

57

48

35:11.1

35:50.2

11:21/M

7

Douglas Hemsley

Nebraska

118

52

89

45:36.0

46:44.6

14:43/M

8

Neal Reese

Utah - Team Utah-Idaho

113

53

94

47:46.0

49:08.3

15:25/M

9

Michael Natale

Pennsylvania - Team Alleg

106

59

101

49:31.3

1:02:03.1

15:58/M

10

Toby Hinton

Louisiana

132

52

108

51:22.1

52:21.7

16:34/M

11

Vincent Shavers

Illinois

137

52

121

55:33.8

58:47.3

17:55/M

12

Carl Poggioli

No Team Affiliation

138

56

140

1:02:21.7

1:05:52.9

20:07/M

13

Donald Kagan

California - Team SoCal

111

53

141

1:04:07.4

1:04:36.5

20:41/M

14

Antonio Larkins

Georgia

125

56

145

1:05:38.2

1:08:32.6

21:10/M

Top

Male 60 to 69

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Thomas Stokes

Florida

183

69

17

27:02.9

27:20.9

8:43/M

2

Howard Jung

Maryland

156

64

29

29:05.8

31:03.2

9:23/M

3

Blase Budziak

Ohio

169

65

36

30:18.1

30:53.1

9:46/M

4

TURNER PREWITT

Washington - Team Northwe

164

63

50

35:34.9

35:34.9

11:28/M

5

Gary Rosenbaum

Florida

177

65

52

36:08.8

36:41.2

11:39/M

6

Randall Zibell

Ohio

165

66

54

36:51.2

37:01.4

11:53/M

7

Bob Richards

South Carolina

155

68

62

39:24.8

40:22.2

12:43/M

8

John Endres

Colorado - Team Rocky Mou

172

60

76

42:04.3

42:25.8

13:34/M

9

Paul Wayman

New York - Team Northeast

149

64

84

44:46.1

45:38.4

14:26/M

10

Larry Brewster

Louisiana

163

68

85

45:11.7

46:23.5

14:35/M

11

Cristy Schmelzle

Pennsylvania - Team Phila

162

61

100

48:59.7

50:55.9

15:48/M

12

Mike O'Rourke

Indiana

150

66

113

52:53.1

55:38.1

17:04/M

13

Ira Holbrook

Louisiana

159

61

118

54:49.2

56:00.1

17:41/M

14

John Rumsey

New York - Team Northeast

151

66

126

56:00.9

57:46.7

18:04/M

15

William Padden

Ohio

152

62

133

58:57.3

1:01:32.1

19:01/M

16

Robert Goodman

New Jersey - Team Philade

176

67

139

1:01:08.2

1:03:38.9

19:43/M

17

George Frye

No Team Affiliation

182

69

147

1:06:33.0

1:08:44.4

21:28/M

Top

Male 70 and Over

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

David Rozelle

Michigan

186

80

61

38:51.7

39:48.1

12:32/M

2

Jim Brien

Wisconsin

188

71

70

40:57.6

41:43.5

13:13/M

3

Fred Knewstub

New York - Team Finger La

190

70

75

41:43.9

41:54.4

13:27/M

4

Michael Hepp

No Team Affiliation

195

72

80

43:46.9

44:37.5

14:07/M

5

dick ford

Georgia

187

71

81

44:00.6

45:45.5

14:12/M

6

Paul Little

No Team Affiliation

197

70

109

51:49.1

51:50.5

16:43/M

7

James Ogg

Michigan

189

72

137

59:57.5

1:02:07.6

19:20/M

 

5K TGA2

Top

Female 18 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jill Scorza

Texas - Team Texas Life W

212

27

19

31:49.6

32:23.1

10:16/M

2

Allison Plas

Ohio

211

29

25

34:37.8

49:00.3

11:10/M

3

Eryn Roberts

California - Team SoCal

214

29

26

35:01.5

41:02.1

11:18/M

4

Karly Schmidt

Ohio

213

24

48

1:01:07.9

1:03:12.4

19:43/M

Top

Female 30 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Brandy Loseke

Colorado - Team Rocky Mou

224

36

3

20:11.8

20:13.4

6:31/M

2

Lisa Wilkinson

No Team Affiliation

221

39

5

23:02.8

23:14.9

7:26/M

3

Jennifer Adams

New Mexico

219

35

18

31:01.9

32:20.4

10:00/M

4

Rita Stemberga

New York - Team NYC

220

37

23

33:34.8

33:58.9

10:50/M

5

Kimberly Zielkiewicz

New York - Team Buffalo

217

39

24

34:26.0

34:53.3

11:06/M

6

Lilian Jarvinen

South Carolina

223

34

29

35:28.8

37:10.1

11:26/M

Top

Female 40 to 49

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Kari Ginn

Utah - Team Utah-Idaho

236

40

4

22:44.1

22:44.8

7:20/M

2

Jackie Kaczynski

Wisconsin

204

44

10

26:16.0

26:42.9

8:28/M

3

Nicole Andergard

Oregon - Team Northwest

228

44

12

27:29.3

27:33.3

8:52/M

4

Elizabeth Leier

Virginia

230

41

15

28:56.6

29:19.7

9:20/M

5

Traci Krist

New York - Team Buffalo

233

49

16

30:04.4

31:08.2

9:42/M

6

Carolyn Karlin

Minnesota - Team MN-DAK

226

47

20

32:17.6

32:41.9

10:25/M

7

Becky Clement

California - Team NorCal

237

47

21

33:00.0

33:44.1

10:39/M

8

Tracy Stamps

Nebraska

231

47

39

43:13.0

44:09.3

13:56/M

9

ROOPA ARORA

No Team Affiliation

267

43

50

1:16:10.5

1:18:01.5

24:34/M

Top

Female 50 to 59

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lynn Beck

North Carolina - North Ca

247

56

13

28:21.6

29:06.1

9:09/M

2

Marzena Kononiuk

New York - Team Liberty

203

50

31

36:16.0

37:14.6

11:42/M

3

Lorena Rodriguez

California - Team SoCal

243

52

46

58:17.7

1:00:08.2

18:48/M

4

Diana Natale

Pennsylvania - Team Alleg

239

59

49

1:12:04.1

1:12:04.1

23:15/M

Top

Female 60 to 69

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lisa A. Colaianni

Virginia

254

63

14

28:46.7

29:08.7

9:17/M

2

Sandra Roberson

South Carolina

253

60

17

31:00.4

31:09.4

10:00/M

3

Debra Rettig

Oregon - Team Northwest

260

62

32

36:56.7

37:29.4

11:55/M

4

JoAnne Gipson

Nevada

259

62

35

38:51.6

40:05.7

12:32/M

5

Christa Gahagan

Maryland

250

60

41

48:41.9

50:38.7

15:42/M

6

Friday Ramsey

Missouri - Team MO-KAN

258

66

47

59:56.3

1:02:12.4

19:20/M

Top

Female 70 and Over

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Patricia Shapiro

New York - Team Northeast

264

75

38

41:26.1

42:18.8

13:22/M

Top

Male 14 to 17

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Manuel Serrano

Louisiana

209

15

2

20:05.0

20:07.2

6:29/M

Top

Male 18 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

DANIEL FELTS

1079

26

1

18:15.8

18:19.5

5:53/M

Top

Male 30 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Brandon Robbins

Utah - Team Utah-Idaho

222

30

27

35:12.9

36:53.8

11:21/M

2

Mark Payson

Pennsylvania - Team Phila

218

34

33

37:10.6

38:04.9

11:59/M

3

James Fancher

Oklahoma

200

34

42

49:48.6

49:56.8

16:04/M

Top

Male 40 to 49

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Brian Glennon

New York - Team Liberty

234

47

6

23:53.6

24:59.9

7:42/M

2

Jeff Scheer

Washington - Team Northwe

238

45

45

58:10.0

59:57.8

18:46/M

Top

Male 50 to 59

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Eusebio J. Tamez

Texas - Team Texas Life W

245

50

7

24:33.6

24:35.4

7:55/M

2

John Kachanuk

Illinois

202

53

8

24:52.0

25:18.1

8:01/M

3

Carlos Rezende

Brazil

266

54

9

24:55.0

24:57.2

8:02/M

4

Dave Scheffer

Missouri - Team Transplan

227

50

11

26:36.2

27:13.4

8:35/M

5

Blake Adams

Oregon - Team Northwest

240

57

28

35:13.1

36:37.6

11:22/M

6

Don Fitzgerald

Iowa

248

57

30

36:08.3

36:28.6

11:39/M

7

Tim Kelly

Minnesota - Team MN-DAK

246

56

43

51:26.8

52:08.2

16:35/M

Top

Male 60 to 69

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jack White

Colorado - Team Rocky Mou

207

64

22

33:14.9

33:22.2

10:43/M

2

howard pritchard

Pennsylvania - Team Phila

251

66

34

37:48.5

38:50.2

12:12/M

3

Richard Wendland

Minnesota - Team MN-DAK

206

62

36

41:02.2

41:52.6

13:14/M

4

Jerry Brien

Wisconsin

252

66

40

48:31.3

48:52.3

15:39/M

Top

Male 70 and Over

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Patrick Sullivan

New York - Team Liberty

263

72

37

41:26.1

42:50.4

13:22/M

2

Stephen Johnson

South Carolina

208

72

44

54:03.3

56:37.1

17:26/M

 

5K Public

Top

Female No Age Provided

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Myriam Alfonso

No Team Affiliation

690

0

176

33:14.3

34:17.6

10:43/M

Top

Female 14 and Under

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Hailey Johnson

858

13

36

23:36.4

23:50.5

7:37/M

2

Abby Elam

Missouri - Team MO-KAN

640

13

47

24:33.5

24:35.6

7:55/M

3

Eva Sledge

Maryland

639

8

103

28:15.8

28:34.7

9:07/M

4

Sophia Gledhill

PCH Transplant Services

832

5

173

33:12.9

34:32.6

10:43/M

5

Olivia Voss

LaserShip GCD

930

10

188

34:24.0

35:20.3

11:06/M

6

Amelie Schmitt

Louisiana

651

9

207

35:24.1

36:03.9

11:25/M

7

Campbell Ginn

Optimal Endurance Perform

709

11

217

36:27.7

37:15.9

11:45/M

8

Taylor Haas

Louisiana

459

14

229

36:58.1

37:57.2

11:55/M

9

Reese Napolitano

Louisiana

642

11

230

36:58.3

37:57.1

11:55/M

10

Daphne Gledhill

PCH Transplant Services

829

10

266

40:15.2

40:42.5

12:59/M

11

Addison Floto

944

13

279

41:24.7

42:08.9

13:21/M

12

Lolita Limb

1009

12

298

42:42.2

42:46.5

13:46/M

13

Izzy Voss

LaserShip GCD

932

8

303

43:10.8

44:06.1

13:55/M

14

Makaya Sena

No Team Affiliation

663

13

310

43:37.5

56:54.2

14:04/M

15

Lauren Johnson

No Team Affiliation

659

12

314

43:41.3

56:54.8

14:05/M

16

Brooklyn Lear

Team Brooklyn

725

14

331

44:41.7

45:36.3

14:25/M

17

Millie Lostra

Nevada

992

4

333

44:55.1

59:00.7

14:29/M

18

Addie Drew

South Carolina

395

14

349

47:34.7

49:28.8

15:21/M

19

Jessica Lovell

PCH Transplant Services

741

8

351

47:44.4

48:35.6

15:24/M

20

Anna Grace Roberson

South Carolina

637

12

356

48:34.0

49:31.3

15:40/M

21

Leilani Fugate

South Carolina

323

14

360

48:44.1

51:56.5

15:43/M

22

Aubyn Briscoe

Kansas - TeamMO-KAN

665

7

366

49:06.2

51:52.2

15:50/M

23

Tuesday Adams

New Mexico

343

8

387

50:18.1

51:44.4

16:14/M

24

Savannah Farrington

South Carolina

650

10

446

54:02.7

56:37.4

17:26/M

25

Morgan Fulton

Colorado - Team Rocky Mou

644

8

475

56:05.8

57:53.2

18:05/M

26

Kimberly Huish

972

5

511

1:00:17.5

1:03:12.2

19:27/M

27

Aalyiah Hodge

Utah - Team Utah-Idaho

669

8

538

1:04:00.3

1:05:18.6

20:39/M

28

Cierra Face

918

10

547

1:05:48.6

1:05:48.6

21:14/M

29

Isabella Spitzer

Wisconsin

341

7

577

1:15:03.8

1:18:20.7

24:13/M

Top

Female 15 to 19

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Abigail Murphy

965

17

23

21:47.9

21:49.2

7:02/M

2

Makayla Lear

Team Brooklyn

726

16

38

23:52.0

24:14.6

7:42/M

3

Morgan Estes

Team Becca

732

15

57

25:28.9

25:36.8

8:13/M

4

Karissa Sena-Fadenrecht

No Team Affiliation

554

17

96

27:57.2

41:15.3

9:01/M

5

Maria Stucke

Wisconsin

375

19

180

33:44.8

33:59.7

10:53/M

6

Jenny Kerns

Maryland

467

19

273

40:26.3

40:26.3

13:03/M

7

Kennedy Ginn

Optimal Endurance Perform

711

16

332

44:50.9

45:39.2

14:28/M

8

Emma Pagel

Minnesota - Team MN-DAK

407

15

353

47:58.0

49:25.3

15:28/M

9

Nyah Johnson

Minnesota - Team MN-DAK

545

17

354

48:00.9

49:24.8

15:29/M

10

Raelyn Brewer

South Carolina

322

15

363

48:58.1

52:01.2

15:48/M

11

Marisol Estrada

Missouri - Team MO-KAN

593

19

394

51:18.6

52:08.1

16:33/M

12

Sophie Hansen

Utah - Team Utah-Idaho

367

16

403

51:38.5

53:21.7

16:39/M

13

Madison Nugent

Virginia

536

19

409

51:59.1

54:25.1

16:46/M

14

Ciara Bradburn

Indiana

447

19

431

53:08.8

54:10.7

17:08/M

15

Emma Sliger

920

15

497

59:18.1

59:18.1

19:08/M

16

Maggie Gunn

Tennesse Donor Services

888

19

516

1:00:26.7

1:02:48.4

19:30/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Amanda Durrant

860

23

35

23:31.5

23:45.5

7:35/M

2

Marissa Stafford

1017

22

69

26:26.2

26:30.5

8:32/M

3

Erynn Chidester

Utah Lions Eye Bank

990

22

78

26:51.8

27:48.6

8:40/M

4

Katie Dolan

Missouri - Team Transplan

677

24

111

28:52.6

28:52.6

9:19/M

5

Amanda Chidester

Utah Lions Eye Bank

989

23

115

29:01.9

29:59.1

9:22/M

6

Carlee Reber

864

24

123

29:16.9

29:27.4

9:26/M

7

Alyssa Stucke

Wisconsin

373

23

136

30:34.6

30:51.7

9:52/M

8

Krystal Chung

833

22

206

35:19.1

35:46.5

11:24/M

9

Olivia Kononiuk

New York - Team Liberty

630

20

216

36:15.8

37:15.6

11:42/M

10

Miranda Reddy

Arizona

595

23

301

42:58.6

44:02.5

13:52/M

11

Rebecca Stucke

Wisconsin

374

20

305

43:16.2

43:52.2

13:57/M

12

Julia Kononiuk

New York - Team Liberty

629

24

320

44:00.4

45:02.8

14:12/M

13

Carly Kelly

1028

23

396

51:22.5

52:04.7

16:34/M

14

Amanda Rico

786

23

425

52:43.7

55:07.2

17:00/M

15

Samantha Hepner

Maryland

503

23

522

1:00:42.5

1:01:53.1

19:35/M

16

Darby Riley

No Team Affiliation

577

20

546

1:05:29.9

1:20:06.3

21:07/M

17

Janice Pigg

Indiana

620

22

580

1:24:56.1

1:39:37.6

27:24/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Marisol nelson

Utah - Team Utah-Idaho

521

28

5

18:33.6

35:08.4

5:59/M

2

Evelyn Chidester

Utah Lions Eye Bank

995

28

117

29:04.4

30:01.7

9:23/M

3

Kristin Leisgang

734

28

133

30:17.7

30:36.6

9:46/M

4

Brittani LeMay

Kansas - TeamMO-KAN

290

29

144

31:04.6

31:21.3

10:01/M

5

Amanda Floto

8017938688

723

28

158

32:10.2

32:52.6

10:23/M

6

Bailey Nugent

Virginia

534

25

161

32:29.7

33:14.9

10:29/M

7

Megan Rabuck

814

26

187

34:17.5

34:29.3

11:04/M

8

Laura DiSanto

New Jersey - Team Liberty

487

28

195

34:35.2

35:53.3

11:09/M

9

Taylor Huffman

No Team Affiliation

531

28

212

35:54.8

36:28.8

11:35/M

10

Bailey Thorup

720

28

231

36:58.5

37:17.6

11:55/M

11

Lavinia Lomu

1001

29

246

38:10.6

39:42.5

12:19/M

12

Vanessa Bayton

Maryland

312

26

255

38:59.8

38:59.8

12:35/M

13

Katherine Hazdovac

782

28

275

41:06.5

42:34.4

13:15/M

14

Ashley Espinoza

Arizona

440

26

300

42:57.1

44:00.8

13:51/M

15

Nicole Burge

Iowa

516

28

327

44:12.2

44:28.3

14:15/M

16

Aimee Barker

Utah - Team Utah-Idaho

359

26

372

49:16.8

51:09.5

15:54/M

17

Romica Singh

Michigan

547

28

449

54:26.6

55:26.2

17:34/M

18

GABBY LARSEN

UTAH/IDAHO

778

26

463

55:26.2

57:01.7

17:53/M

19

Kasi Larsen

903

28

474

56:03.6

57:39.7

18:05/M

20

Olivia Fox

Illinois

566

25

496

59:00.8

1:02:10.8

19:02/M

21

Chelsey Huish

971

25

513

1:00:19.0

1:03:09.6

19:27/M

22

Stephanie Goodman

New Jersey - Team Philade

481

25

527

1:01:26.8

1:03:34.1

19:49/M

23

Brittany Garza

Texas - Team Texas Life W

609

27

552

1:06:30.8

1:08:57.9

21:27/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

ashley riley

PCH Transplant Services

736

30

41

24:17.5

24:28.9

7:50/M

2

Emily Benefield

PCH Transplant Services

851

34

84

27:11.0

27:22.9

8:46/M

3

Mallory Campbell

Team utah/idaho

843

32

85

27:14.1

27:37.2

8:47/M

4

Cristi Bissegger-Cozad

733

30

94

27:49.8

28:01.2

8:58/M

5

Grace Castle

Washington - Team Northwe

524

30

113

28:56.3

29:23.8

9:20/M

6

Allyson Hill

Utah-Idaho

956

33

120

29:13.5

29:19.9

9:25/M

7

Megan Menne

Missouri - Team Transplan

578

33

143

31:03.3

31:13.7

10:01/M

8

Haleigh Robbins

Utah - Team Utah-Idaho

326

31

152

31:42.5

33:24.1

10:14/M

9

Teresa Floto

946

32

157

32:09.3

32:54.5

10:22/M

10

Alexis Keller

Missouri - Team Transplan

484

30

172

33:10.4

33:45.9

10:42/M

11

Shanni Baraki

PCH Transplant Services

773

34

178

33:19.2

34:39.9

10:45/M

12

Jamie Bailey

Ohio

466

31

182

33:55.8

33:59.7

10:56/M

13

Mariah George

717

32

189

34:28.6

35:00.4

11:07/M

14

Jamie Olson

Iowa

607

32

196

34:40.6

38:34.3

11:11/M

15

Sugi Wiltcher

Mississippi

465

34

198

34:53.7

35:39.4

11:15/M

16

Kimberly Arrasmith

Ohio

548

32

202

35:02.7

36:50.1

11:18/M

17

Veronica Jarvinen

South Carolina

590

32

209

35:33.2

37:11.1

11:28/M

18

Ashley Johnson

909

30

239

37:36.9

39:18.9

12:08/M

19

Julie Duncan

Iowa

581

33

245

38:09.8

38:09.8

12:18/M

20

Stephanie Somerville

Team Michigan

735

31

256

39:10.4

40:09.6

12:38/M

21

Shauna Grattan

791

33

268

40:20.4

40:20.4

13:01/M

22

Kellie Floto

815

31

280

41:24.9

42:09.3

13:21/M

23

Erica Hildenstab

Nevada

588

30

342

46:04.0

46:16.8

14:52/M

24

Cassandra Welsh

Arizona

286

31

350

47:38.1

49:08.3

15:22/M

25

Ali Barker

702

32

373

49:17.0

51:10.8

15:54/M

26

Natalie Briscoe

MO-KAN

880

34

385

50:00.3

52:43.4

16:08/M

27

Tiff Gibson

854

33

404

51:40.7

53:23.9

16:40/M

28

Dominique Cervantes

1048

32

420

52:28.4

54:20.9

16:55/M

29

Courtney Ewert

810

32

429

53:06.8

54:40.7

17:08/M

30

Kelly Doering

808

30

432

53:11.6

54:47.4

17:09/M

31

April Forrert

1026

30

440

53:32.9

59:35.4

17:16/M

32

JESSICA OLSON

UTAH-IDAHO

911

34

450

54:29.4

55:57.7

17:35/M

33

Kasi Jimenez

No Team Affiliation

591

30

461

55:18.4

1:09:49.1

17:50/M

34

EMILY Evans

UTAH-IDAHO

779

30

462

55:25.7

57:00.5

17:53/M

35

JUSTINE ALLEN

1052

32

503

59:35.4

59:35.4

19:13/M

36

Kristi Vandeberghe

Transplant Games

840

32

520

1:00:41.6

1:01:20.2

19:35/M

37

Lizz Ashby

947

34

526

1:01:05.5

1:01:54.1

19:42/M

38

Sierra Dixon

Maryland

317

32

562

1:10:01.4

1:10:01.4

22:35/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Alissa Lovell

PCH Transplant Services

737

36

17

21:09.0

21:13.3

6:49/M

2

Alyson Quinn

Team Norcal

868

35

20

21:43.9

21:57.1

7:00/M

3

Monica Myles

Nevada

681

36

21

21:44.4

21:46.2

7:01/M

4

Audrey Abner

954

36

71

26:33.9

26:57.9

8:34/M

5

Erica Fulton

Colorado - Team Rocky Mou

384

38

81

26:55.5

27:05.2

8:41/M

6

Nicole Campbell

754

38

86

27:20.2

27:49.2

8:49/M

7

Amberly Croft

958

37

119

29:13.1

29:19.9

9:25/M

8

Amy McEntee

Ohio

441

37

135

30:31.9

31:25.3

9:51/M

9

Cassie Landrum

Kentucky

499

38

140

30:43.9

30:54.9

9:55/M

10

Lacey Laird

Kansas - TeamMO-KAN

506

36

156

32:07.9

32:24.9

10:22/M

11

Karen Garretson

Nevada

572

36

164

32:37.5

33:11.2

10:31/M

12

Rasheca Barrow

968

39

181

33:50.7

34:15.9

10:55/M

13

REBECCA HIMM

1066

39

200

34:56.9

35:22.3

11:16/M

14

Marni Rosenbaum

Florida

486

37

204

35:09.1

35:42.8

11:20/M

15

LINDA OLSEN

1061

35

218

36:30.8

37:55.8

11:46/M

16

Jamie Strate

DiscGenics

934

35

220

36:36.9

37:41.6

11:48/M

17

Holly Campbell

New York - Team Finger La

273

38

241

37:38.5

39:40.2

12:08/M

18

Jennika Gledhill

PCH Transplant Services

827

38

258

39:20.4

40:41.5

12:41/M

19

Liza Domingo

DiscGenics

940

38

261

39:26.4